"Najszybszym sposobem na odniesienie sukcesu jest podwojenie tempa popełniania pomyłek."
Thomas Watson,
twórca potęgi IBM

Innowacja na Facebooku

Spinno na YouTube

 

Innobus

Regularnie objeżdża województwo świętokrzyskie już od kilku miesięcy. Wszędzie, gdzie się pojawia wywołuje sporo zamieszania. INNOBUS Biura Innowacji Urzędu Marszałkowskiego zachęca dzieci i młodzież do zainteresowania się naukami ścisłymi, bo od fascynacji, fantazji i pożądania wiedzy wszystko się zaczyna…

„Żelazne Korzenie" w Starachowicach, Piknik „Samorządowcy Dzieciom", Festiwal Kultury Dziecięcej w Pacanowie, „Piknik Jurajski" w Bałtowie, „Kuźnice Koneckie" w Sielpi czy „Dni Województwa" w różnych miejscowościach naszego regionu to tylko niektóre imprezy, które odwiedził INNOBUS.

Przed młodymi naukowcami postawiono ciekawe zadania do wykonania np. budowano mosty tak lekkie jak papier, że były zdolne unieść wiele kilogramów; powietrzne rakietki; wiry w butelkach; niepękające bańki; sztuczny śnieg itd. Wśród najmłodszych największe zaciekawienie wzbudzają zawsze widowiskowe, barwne, burzliwie zachodzące reakcje, wybuchy gazów i strzały z „armaty powietrznej".

Są też roboty. Niektóre z nich spacerują samodzielnie, innymi można sterować za pomocą pilota lub steruje nimi oprogramowanie. Są roboty potrafiące omijać przeszkody, reagujące na dźwięk oraz poruszające się po wyznaczonej ścieżce. Roboty człekokształtne i krabokształtne, roboty SUMO...  A dookoła tego wszystkiego... dzieci!

Stoiska Biura Innowacji są także oblegane przez miłośników gier logicznych - Tangram i Pentomino. Zarówno ci najmłodsi, jaki i starsi dają się ponieść zabawie... i własnej wyobraźni!

Zajęcia organizowane w ramach promocji Świętokrzyskiego Systemu Innowacji rozwijają u uczestników twórcze myślenie, wyobraźnię przestrzenną i budzą w dziecku duszę młodego naukowca. Kto wie, może za kilkanaście lat to właśnie odwiedzający INNOBUSA będą brać udział w ambitnych projektach badawczych.

 

Czytaj więcej: http://www.spinno.pl/edukacja/innobus