Wizyta studyjna w Singapurze w ramach projektu „Perspektywy RSI Świętokrzyskie (III Etap)”

W dniu 21 sierpnia br. w siedzibie Kieleckiego Parku Technologicznego odbyło się spotkanie z panem Bogusławem Bławatem – właścicielem firmy Northern Information Solutions. Pan Bogusław uczestniczył w czerwcu br. w wizycie studyjnej w Singapurze, gdzie nawiązał kontakt z przedstawicielami Singapurskiego Uniwersytetu Narodowego.

Celem wizyty było:

  • Rozwinięcie współpracy naukowej pomiędzy spółką Northern Information Solutions (NIS) a Narodowym Uniwersytetem w Singapurze (NUS) w zakresie badań nad wykorzystaniem formalizmu fizyki kwantowej do analizy i predykcji mechanizmów rynków finansowych.
  • Nawiązanie trójstronnej współpracy pomiędzy NIS, Kieleckim Parkiem Technologicznym (KPT) oraz instytucjami transferu i komercjalizacji wiedzy afiliowanymi przy NUS:
    • NUS Entrepreneurship Centre,
    • NUS Industry Lialison Office,
    • NUS Research to Market (R2M).

Podczas spotkania Pan Bogusław opowiedział o szczegółach wizyty, przedstawił obszary do potencjalnej współpracy oraz podzieli się wrażeniami z pobytu w Singapurze. Uczestnictwo w wyjeździe było możliwe dzięki dofinansowaniu uzyskanemu w ramach projektu „Perspektywy RSI Świętokrzyskie (III Etap)".

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dot. wizyty.

 

Czytaj więcej http://www.spinno.pl/aktualnosci-sektor-msp/552-wizyta-studyjna-w-singapurze-w-ramach-projektu-perspektywy-rsi-swietokrzyskie-iii-etap