Spotkanie dla przedsiębiorców – fundusze venture capital

W najbliższy piątek (22 lutego) w siedzibie Kieleckiego Parku Technologicznego przy ul. Olszewskiego 6 odbędzie się spotkanie dla przedsiębiorców, którzy potrzebują wsparcia finansowego, z przedstawicielami Funduszu Zalążkowego StartMoney, działającego przy łódzkim Akceleratorze Technologii.

Fundusz inwestuje w pomysły na biznes oraz w przedsiębiorstwa, będące na wczesnym etapie rozwoju. Na jeden pomysł można otrzymać wsparcie do 200 tysięcy euro.  Istnieje także możliwość uruchomienia dodatkowego kapitału w wysokości kilku milionów złotych. Takie inwestycje są realizowane przy udziale funduszy venture capital. Udział w spotkaniu mogą wziąć wszyscy przedsiębiorcy, którzy potrzebują wsparcia finansowego i merytorycznego. Akcelerator Technologii z Łodzi posiada wieloletnie doświadczenie w ocenie pomysłów, rozwoju i budowaniu biznesplanów wykorzystujących innowacje. Według organizatorów każdy, kto weźmie udział w spotkaniu będzie mógł także indywidualnie porozmawiać z ekspertami.

W przyszłości Kielecki Park Technologiczny chciałby sam stworzyć fundusz venture capital i dzięki niemu wspierać naszych przedsiębiorców. Województwo świętokrzyskie jest na razie białą plamą, jeśli chodzi o ofertę tego typu wsparcia. Dlatego władze Parku przyglądają się, jak działają fundusze venture capital w Polsce i planują uruchomienie podobnej inicjatywy w Kielcach.

Fundusz Zalążkowy  StartMoney inwestuje w pomysły z każdej branży. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu powinny zgłosić się do Katarzyny Wójcik. Numer telefonu 41 278 72 00 wew.1021, email katarzyna.wojcik@technopark.kielce.pl

 

Czytaj więcej http://www.spinno.pl/aktualnosci-sektor-msp/644-spotkanie-dla-przedsiebiorcow-fundusze-venture-capital