« Powrót

Liderzy innowacji z regionu nagrodzeni w ogólnopolskim konkursie

Spółka Alpol Gips laureatem, a gmina Bieliny, Agencja Rozwoju Lokalnego i Fundacja „Pomocna Dłoń" wśród wyróżnionych w V edycji konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju". Ogłoszenie wyników odbyło się w dniu 24.01.2013 r. na Sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie. Ogłoszeniu wyników towarzyszyła debata „Innowacyjność w kontekście obecnej sytuacji gospodarczej z uwzględnieniem trendów i rozwiązań w branży teleinformatycznej oraz finansowej".

Organizatorem konkursu jest Fundacja Innowacji i Rozwoju.  W tym roku tytuły i wyróżnienia zostały przyznane w trzech podstawowych grupach: przedsiębiorcy, gminy oraz organizacje i inne podmioty (fundacje, stowarzyszenia) oraz kilkunastu kategoriach.

Reprezentanci regionu świętokrzyskiego zostali docenieni w kategoriach:

Tytuł Innowacyjny produkt: firma średnia

Laureat - ALPOL GIPS Sp. z o.o. (woj. świętokrzyskie ) - „Nanosystem do klinkieru"

Tytuł Innowacyjna gmina: gmina wiejska

Wyróżnienie - Gmina Bieliny (woj. świętokrzyskie )

Tytuł Innowacyjna organizacja: organizacja - fundacja

Wyróżnienie - Fundacja „Pomocna Dłoń" (woj. świętokrzyskie )

Tytuł Innowacyjny projekt unijny: organizacje - inne podmioty

Wyróżnienie - Agencja Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o. w Ostrowcu Świętokrzyskim (woj. świętokrzyskie) – projekt „Wspólna Sprawa"

Gratulujemy laureatom i wyróżnionym z regionu świętokrzyskiego mając nadzieję, że w przyszłorocznej edycji nasza reprezentacja na szczeblu ogólnopolskim będzie jeszcze liczniejsza.

 

 

 

Czytaj więcej http://www.spinno.pl/strona-glowna/1-aktualnosci/627-liderzy-innowacji-z-regionu-nagrodzeni-w-ogolnopolskim-konkursie