« Powrót

"Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy"

„Świętokrzyski Trójkąt Uzdrowiskowy"

W dniach 18-21 czerwca br. w Busku-Zdroju odbyła się misja przyjazdowa zagranicznych przedsiębiorców i specjalistów z branży turystyki zdrowotnej i prozdrowotnej. Wzięli w niej udział eksperci z Chin, Szwecji, Norwegii, Niemiec, Ukrainy, Izraela, USA i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wydarzenie to było  połączone z międzynarodowym spotkaniem sieciującym B2B pn. „Świętokrzyski Trójkąt uzdrowiskowy".

Była to już piąta edycja tego sympozjum organizowanego przez Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Celem spotkania była promocja potencjału gospodarczego województwa oraz regionalnych usług uzdrowiskowych na rynkach zagranicznych jako jednej z inteligentnych specjalizacji regionu. Trzydniowe forum było doskonałą okazją do nawiązania międzynarodowych kontaktów, które mogą przyczynić się do rozwoju branży uzdrowiskowej regionu Świętokrzyskiego.

Podczas misji gospodarczej goście w ramach wizyt studyjnych zapoznali się z ofertą uzdrowiskową Buska-Zdroju. Odwiedzili hotel „Słoneczny Zdrój Medical Spa &Wellness", ujęcie wody siarczkowej w Lesie Winiarskim, Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna", 21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny, Sanatorium „Włókniarz" oraz Sanatorium „Słowacki".

W dniu 19 czerwca br. w buskim sanatorium „Słowacki" odbyło się spotkanie eksperckie, w formie warsztatowej, podczas którego miejscowi uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat specyfiki rynku i przygotowania oferty dla klientów z USA.

Ponadto, w dniu 20 czerwca br., w Centrum Konferencyjnym Sanatorium „Marconi", podczas spotkania sieciującego dyskutowano o kierunkach polityka wsparcia uzdrowisk, a goście zagraniczni przedstawili swoje spostrzeżenia na temat lokalnej oferty uzdrowiskowej. Wskazywali oni przede wszystkim na potrzebę jej dostosowania do wymogów zagranicznych gości, a także przekazywali rekomendacje do dalszego rozwoju i promocji ofert świętokrzyskich obiektów uzdrowiskowych na rynkach światowych.  Podczas spotkania sieciującego odbyły się również indywidualne spotkania biznesowe, w których wzięli udział przedstawiciele lokalnych uzdrowisk i ośrodków rehabilitacyjnych z województwa świętokrzyskiego, a także zaproszeni eksperci zagraniczni.

Konferencja i misja gospodarcza zorganizowane zostały w ramach projektu „Świętokrzyskie – hard to pronounce, easy to do business in", który współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 2.4.
Data dodania: poniedziałek, 25 czerwca 2018 cofnij

 

Czytaj więcej http://www.spinno.pl/strona-glowna/1-aktualnosci/1952-swietokrzyski-trojkat-uzdrowiskowy